Yrityksestä

Bestor Grupp AS on 27 vuotta sitten perustettu virolainen rakennusmateriaalien tukkumyyntiin erikoistunut yritys, joka toimii lisäksi Virossa useiden kansainvälisten tavaramerkkien virallisena maahantuojana ja edustajana. Bestor Grupp AS tarjoaa laajan valikoiman erilaisia kattopäällyste-, julkisivu- ja sisustusmateriaaleja, meidän monipuolisesta tuotesalkusta löytyvät sopivat rakennusmateriaalit sekä yksityisille että yritysasiakkaille.

Meidän tuotteita myydään tällä hetkellä Virossa 120 myymälässä, useassa Virossa ja Suomessa toimivassa verkkokaupassa sekä meidän edustusmyymälöissä Tallinnassa ja Tartossa. Toimimme useiden maailmanlaajuisesti laatutuotteistaan tunnettujen tavaramerkkien, joihin kuuluvat mm. Eternit, Cedral ja Cedral Slates, Scalamid, Forescolor, Forest Floor, Resopal, Trespa, Everest, Creaton, Queentile, Foamglas, Fatrafol, IKO ja monet muut, edustajana Virossa.

Konserniin kuuluvat emoyhtiön lisäksi rakennusyritykset K-Kate ja Bestorkate Tartu sekä sileästä pellistä erilaisia tuotteita valmistava yritys Plekimeister 5+.

Bestor Grupp AS Helsinki edustusmyymälä

Avoinna: ma-pe 9:00-17:00

Sorvaajankatu 15, 00880 Helsinki
Puhelin: +358 40 032 8800
E-mail: info@bestor.fi

Bestor Grupp AS Tallinna edustusmyymälä

Avoinna: ma-pe 9:00-17:00

Valdeku 168, 11217 Tallinn
Puhelin: +372 518 0889
E-mail: bestor@bestor.ee

Jakelijoiden verkosto

Bestor Grupp AS tiimi

Aadu-Kasevali-Bestor-Grupp-1

Aadu Kaseväli

Myyntiedustaja Põhja-Eesti
aadu.kasevali@bestor.ee

Triinu Raamat

Myyntiedustaja Lõuna-Eesti
triinu.raamat@bestor.ee

Mario Vent

Projektimyynti jälleenmyyjille
mario.vent@bestor.ee

Marju Noormets

Julkisivumateriaalien tuotepäällikkö
marju.noormets@bestor.ee

Tiiu Ratassepp

Pääkirjanpitäjä
tiiu.ratassepp@bestor.ee

Taavi Ossip

Ostopäällikkö
taavi.ossip@bestor.ee

Aade Aas

Talouspäällikkö
aade.aas@bestor.ee

Alari Tippi

Markkinointipäällikkö
alari.tippi@bestor.ee

Maili Noor

Markkinointiasiantuntija
maili.noor@bestor.ee

Külli Taul

Kirjanpitäjä
kylli.taul@bestor.ee

Allan Piik

Pienpakettien kuljetus